Цей сайт використовує cookie для того, щоб краще задовольняти вашим потребам і щоб ви отримували найкращий досвід взаємодії з сайтом. Це роблять багато хто, але ми говоримо про це відкрито. Якщо ви продовжуєте користуватися нашим сайтом, ви погоджуєтеся з цією політикою про файлах cookie

Дізнатися більше Я розумію

Кредит на навчання в Україні [2019] - можливість навчатися в борг

Кредит на навчання в Україні

Кредит на навчання - один з видів кредитування, який підтримується в Україні на рівні держави. Існує спеціальна програма, за якою українські студенти можуть отримати кошти на оплату навчання на найвигідніших умовах. Однак в реальності скористатися такою послугою може дуже обмежена кількість учнів денних відділень, так як процедура оформлення і схвалення кредиту занадто тривала. У разі якщо взяти кредит на навчання необхідно в найкоротший час, простіше звернутися за допомогою в мікрофінансові організації, що не затягують рішення про видачу позики і не вимагають тривалого збору безлічі підтверджуючих документів.

Способи отримання кредиту на навчанняВ Україні діє кілька банків, що пропонують кредит на навчання, Приватбанк, АКБ «ІМЕКСБАНК», Ощадбанк. Вони діють в рамках державної програми, а суми, які можуть бути надані, визначаються вартістю навчання, прописаної в контракті. Для того щоб отримати таку позичку, доводиться зібрати великий пакет документів і відповідати внутрішнім правилам, встановленим банком. Але і це не може бути гарантією того, що кредит на навчання за кордоном або в українському ВНЗ буде виданий.

Справа в тому, що банки зобов'язані видавати гроші на ці цілина невигідних для себе умовах і на занадто тривалий час. Тому прийом заявок, їх схвалення і видача коштів затягується, а в більшості випадків потенційні позичальники отримують відмову.

Тому в таких питаннях як кредити на навчання за кордоном або всередині країни з банками успішно конкурують мікрофінансові організації. Звернення в МФО знімає масу основних питань. Вам не доводиться очікувати схвалення місяцями, після подачі заявки проходять буквально хвилини до моменту, коли організація повідомляє про своє рішення.

Чи можна взяти кредит на навчання в МФО до укладення договору? Так, отримати такий кредит може як сам абітурієнт, так і його представник (батько, опікун, довірена особа) якщо громадянин ще не досяг повноліття. Крім того, якщо оформлення позики проводиться на одного з батьків, а в цілі запозичення вказано «навчання», можливо, одержати відрахування податків. Податковий кредит на навчання - можливість повернути 18% від його загальної суми. Податкові відрахування дозволяє компенсувати сплату прибуткового податку. Однак варто враховувати, що ця норма застосовується лише у випадках, якщо береться кредит на навчання в Україні, якщо навчання відбувається за кордоном, податок не компенсується.

Крім мінімальних термінів схвалення заявки, є й інші плюси кредиту на навчання: умови по таких позиках можуть бути більш вигідні, ніж за звичайними споживчими позиками, МФО не вимагає застави або поручительства, можливо підібрати мікрофінансову організацію, яка надає довгострокові позики на вигідних умовах.

Державна програма «кредит на навчання» Україна 2019 не скасують, але чи буде вона продовжена в подальшому, поки невідомо. У МФО ж отримати позику на навчання можна буде як в цьому, так і в наступні роки.

Як отримати кредит на навчання в МФОДля отримання грошей потрібно докласти мінімум зусиль:

 • Вибрати організацію, яка пропонує кращі умови;
 • Заповнити анкету з особистими даними, внести інформацію про електронну пошту і номер телефону для зв'язку;
 • Визначитися зі способом отримання грошей (на карту, готівкою, поштовим переказом тощо.) І необхідною сумою;
 • Подати заявку (краще, якщо одночасно буде відправлено кілька заявок в різні організації);
 • Дочекатися схвалення заявки (зазвичай процедура займає 15-30 хвилин);
 • Отримати гроші.


При виборі мікрофінансової організації слід звернути увагу на терміни кредитування, максимальні суми, способи повернення боргу, процентну ставку, пільгові акції (деякі мікрофінансові організації періодично проводять рекламні акції з видачею безвідсоткових позик - за перший наданий і вчасно погашений кредит позичальники не виплачують відсотків, а тільки повертають отриману суму).

Переваги кредитування в МФО

 • Немає ніякої різниці, де оформляється кредит на навчання: Київ, Одеса чи Львів - умови оформлення не змінюються ні від місця подачі заявки, ні від місця навчання (в тому числі і для освіти за кордоном).
 • Буде потрібно тільки паспорт громадянина України, ІПН, карта, що належить позичальнику (за умови отримання коштів на картковий рахунок), мобільний телефон і доступ до мережі Інтернет.
 • Не потрібно надання застави або поручителя.
 • Не потрібні довідки, що підтверджують платоспроможність і щомісячний дохід.
 • Очікування рішення організації про видачу кредиту займає мінімум часу.
 • Для отримання грошей досить вірно заповнити анкету і заявку і дочекатися перерахування коштів.

Коментарі 0

Ваш email не буде доступний на сайті