Цей сайт використовує cookie для того, щоб краще задовольняти вашим потребам і щоб ви отримували найкращий досвід взаємодії з сайтом. Це роблять багато хто, але ми говоримо про це відкрито. Якщо ви продовжуєте користуватися нашим сайтом, ви погоджуєтеся з цією політикою про файлах cookie

Дізнатися більше Я розумію

Мікрокредити в Україні: у чому секрет популярності цієї послуги?

Мікрокредити в Україні

Мікрокредити (мікропозики, гроші до зарплати) - це популярний кредитний продукт, який видається під невеликий відсоток на короткий період часу. Як правило, ліміт позики становить не більше двох-трьох мінімальних зарплат, а термін дії договору не перевищує 30 календарних днів.

Мікрокредитування, як послуга, в Україні з'явилася в період фінансової нестабільності, коли населення відчувало гостру нестачу грошей (перебої з виплатами зарплат, інфляція, безробіття). Перші стаціонарні офіси МФО, МФК, МКК відкрилися в обласних містах в середині 90-х. Компанії швидко завоювали довіру громадян. Цьому сприяла скасована система обслуговування позичальників. Гроші в борг видавалися в день звернення за двома документами - паспортом, ІПН. Довідки про доходи, стаж з місця роботи не були потрібні. Вже до 2017 року в країні було зареєстровано понад 600 мікрофінансових організацій. На поточний рік їх кількість наблизилася до тисячі.

Сьогодні послуга видачі мікрокредитів стала ще зручніше. Оформлення угоди займає не більше 15 хвилин. Взаємодія сторін здійснюється не безпосередньо в офісах, а через Інтернет. Кошти видаються не готівкою, а перераховуються на банківські карти. Завдяки цьому клієнти можуть брати гроші в борг у будь-який зручний для них час, перебуваючи в будь-якої точки країни і навіть світу.

Швидке вирішення фінансових проблем без проблем

Згідно зі статистикою основна частина громадян вдається до мікропозик, щоб "залатати дірки" в бюджеті. Це допомагає їм прожити до зарплати без відчуття власної неспроможності.

Найбільш поширеними причинами звернення до МФО є:

 • покриття поточних витрат: оплата навчання, комунальних послуг, внесення платежів за іншими кредитами, підтримку бізнесу;
 • рішення раптових проблем: покупка техніки, гаджетів, проведення ремонтів, лікування, діагностика;
 • задоволення особистих потреб: шопінг, розпродажі, подорожі, покупка подарунків.

Правові аспекти діяльності мікрофінансових компаній

Видачею короткострокових позик займаються мікрофінансові компанії та спілки. Інші послуги, крім кредитування, ці організації не надають. Їх діяльність контролюється Нацбанком України. Саме через головний фінансовий орган країни МФО отримують і продовжують свої ліцензії. Документи у відкритому доступі публікуються на офіційних сайтах установ. Тут також розміщується формуляр договору, який підписується з кожним клієнтом.

Умови кредитування в МФО

Сьогодні в МФО можна оформити позику до зарплати з максимальним лімітом в 15-20 тисяч гривень з періодом відстрочки до 30 календарних днів. Але в кожної компанії є свої особливості роботи з клієнтурою. Наприклад, велика частина організацій пропонує новим позичальникам отримати перший мікрокредит під 0-0,01%. Роблять це вони не тому, що є меценатами. Таким способом вони розширюють базу постійних клієнтів. Пільгові програми обмежені по терміну дії та ліміту видачі. В середньому максимальний розмір позики становить 5-10 тисяч гривень. Оформити її можна на період від 3 до 20 днів. При цьому якщо позичальник вирішить скористатися опцією продовження позики, пільговий кредит буде перерахований за стандартним тарифом, який затверджений в МФО.

Для постійних клієнтів мікрофінансові установи розробляють цілі схеми заохочень, так звані програми лояльності. У міру співпраці з компанією-кредитором сумлінні платники отримують ряд внутрішніх привілеїв у вигляді знижених ставок, збільшених лімітів і термінів кредитування. Систематично вони беруть участь в різноманітних розіграшах цінних і грошових призів. В державні та особисті свята позичальники можуть брати мікропозики під занижений відсоток.

Вимоги до позичальників

МФО висувають до своїх клієнтів мінімальні вимоги:

 • вік: від 18 до 75 років, рідше - від 21 до 65 років;
 • дієздатність;
 • українське громадянство;
 • постійна реєстрація в межах країни;
 • паспорт, ІПН;
 • пластикова карта, оформлена в будь-якому з банків, що працюють на території України.

Чому так популярні мікрокредити і в чому їх переваги?

Близько половини працездатного населення України хоч раз, але користувалося послугами мікрофінансових компаній, більше 50% з цього списку громадян звертаються в організації постійно. Підвищений попит до послуги обумовлений поганим фінансовим становищем клієнтів, непередбаченими проблемами і невмінням людей розпоряджатися власними доходами, тобто не мати певні заощадження.


Переваги мікропозик:

 • Швидке обслуговування - на весь процес: від подачі заявки до зарахування коштів, витрачається близько 15-30 хвилин.
 • Зручність - послуга доступна дистанційно, надається цілодобово, оформляється з будь-якої точки країни або світу, де є доступ до Всесвітньої мережі.
 • Мінімум вимог - мікропозики видаються при наявності паспорта, ІПН, банківської карти. МФО не потрібні довідки про доходи, стаж, офіційному працевлаштуванні. Компанії не вимагають вказувати цільове призначення витрачання коштів. Вони не обдзвонюють роботодавців, родичів, не вимагають залучення поручителів, не перевіряють КІ.
 • Широке коло обслуговування клієнтів - МФО співпрацюють з громадянами різного рівня доходів, включаючи пенсіонерів, студентів, тимчасово непрацюючих, офіційно непрацевлаштованих осіб.

Як і де можна оформити мікропозик?

Підібрати продукт, який буде відповідати всім вашим вимогам, допоможе наш сервіс. На сторінках нашого ресурсу ви знайдете десятки вигідних програм від провідних МФО України. Всі представлені компанії є нашими партнерами, мають ліцензію на право діяльності і працюють в рамках чинного законодавства.


Алгоритм оформлення мікрокредиту приблизно виглядає так:

 1. Огляд. Зайдіть в цікавий для вас розділ з кредитування, вивчіть опубліковані пропозиції, відзначте для себе 1-2 варіанти. Зорієнтуватися в умовах кредитування вам допоможе ємне меню, яке ми створили для кожного продукту. Зробити правильний вибір вам також допоможуть рейтинги і відгуки про компанії.
 2. Реєстрація, подача заявки. Поруч з вибраними мікрокредитом клікніть на кнопку «оформити». Наша система переведе вас на сайт МФО. Тут, слідуючи підказкам, зареєструйтесь, а потім складіть і подайте заявку на отримання позики. Спеціальний калькулятор з повзунками допоможе вам зорієнтуватися за основними характеристиками позики. Вказавши потрібну суму і період, ви дізнаєтеся точний платіж на кінцеву дату дії позики.
 3. Рішення. На ваш телефон або електронну скриньку надійде повідомлення про схвалення позики і формуляр договору. Уважно вивчіть документ. Особливу увагу приділіть пунктам, що стосуються питань погашення, нарахування штрафних санкцій, врегулювання спірних питань. Уточніть, чи надає компанія послугу пролонгації. У непередбачених ситуаціях ви зможете продовжити договір на такий же період без сплати пені. Якщо питань не виникає, підпишіть договір електронним способом. Після цього гроші надійдуть на ваш картковий рахунок.

Пам'ятайте: у важкій фінансовій ситуації МФО завжди зможе виручити і стане для вас надійним помічником. Не забувайте вчасно погашати кредити, щоб користуватися послугами мікрокредитування з вигодою.

Коментарі 0

Ваш email не буде доступний на сайті