Цей сайт використовує cookie для того, щоб краще задовольняти вашим потребам і щоб ви отримували найкращий досвід взаємодії з сайтом. Це роблять багато хто, але ми говоримо про це відкрито. Якщо ви продовжуєте користуватися нашим сайтом, ви погоджуєтеся з цією політикою про файлах cookie

Дізнатися більше Я розумію

Як вчинити, якщо хтось оформив кредит на ваше ім'я. Інструкція

Інструкція: Як вчинити, якщо хтось оформив кредит на ваше ім'я

З появою онлайн сервісів кредитування з'явилися і шахраї, які навчилися брати кредити на чужі імена. Будь-яким чином роздобув паспортні дані незнайомої людини, вони можуть подати заявку в МФО або банк і отримати схвалення. Нерідко цими шахраями виявляються самі співробітники кредитних установ, які не проти зловжити своїми повноваженнями.


Незабаром жертва дізнається про те, що трапилося і вбиває в пошукову систему запит «на мене оформили мікропозик онлайн що робити». Якщо подібне трапилося з вами, не панікуйте, адже ситуацію можна змінити. У цій статті ми підкажемо, як вчинити, якщо хтось потай від вас оформив кредит на ваше ім'я.
Що робити в такому випадку

Якщо ви не брали ніяких позик, але регулярно отримуєте повідомлення від кредитора з проханням погасити заборгованість, саме час почати розбиратися. Куди звертатися, якщо на мене оформили кредит онлайн? - запитаєте ви. Відповідь проста - в правоохоронні органи.


Дотримуйтесь цієї інструкції:


  1. Повідомте в правоохоронні органи, що хтось взяв кредит на ваше ім'я без вашого відома. Обов'язково надайте докази у вигляді документів з кредитної організації. Якщо є можливість, скористайтеся допомогою професійного юриста: він складе звернення за вас і доб'ється того, щоб співробітники правопорядку перевірили факт шахрайства.
  2. Чекати банківського розслідування не варто. Якщо ви підозрюєте, що Манівео шахраї або хтось непричетний до цієї компанії взяв гроші на ваше ім'я, відразу подавайте заяву. Воно стане підставою для порушення кримінальної справи, що прискорить процес. Якщо у вас буде така заява, то навіть у разі судового розгляду ви з високою ймовірністю виграєте, а погашенням боргу займеться безпосередньо мікрофінансових організація або шахрай, якщо останнього вдасться зловити і притягнути до відповідальності.
  3. Обов'язково перевірте свій мобільний телефон і комп'ютер на віруси. Можливо, зловмисник отримав до них доступ, що дало йому можливість взяти кредит без паспортних даних на ваше ім'я. При необхідності змініть паролі на кожному пристрої. Рекомендуємо вам відвідати сайт українського бюро кредитних історій і дізнатися всю інформацію про позику, який висить на вас. Для цього перейдіть за посиланням https://topcredit.com.ua/uk/bki/ubki/ (щоб вам надали інформацію, вам знадобляться паспорт і ІПН). Дана послуга платна, проте раз на рік кожна людина може скористатися нею безоплатно.
  4. Коли ви будете знати напевно, в якій організації шахрай оформив заборгованість на ваше ім'я і коли він це зробив, зверніться в службу підтримки цієї компанії і повідомте співробітникам, що ви не маєте відношення до діючого кредиту. Обов'язково ознайомте їх з раніше поданими до правоохоронних органів заявою.

Після цих дій служба безпеки кредитної організації займеться з'ясуванням причин. Вони можуть поговорити зі співробітником, який видав кредит, запросити фотографію клієнта, яку зробили в процесі оформлення позики ( якщо він оформлявся готівкою), порівняти поставлену їм підпис з підписом в паспорті і так далі. Уже на цьому етапі стане ясно, чи була оформлена позика нечесним шляхом.
Особливості шахрайського оформлення кредиту

В процесі розгляду дуже важлива позиція керівництва компанії, в яку ви звернулися з подібною проблемою. Організації, що дорожать своєю репутацією, часто йдуть назустріч, і видаляють дані про кредит з бази бюро кредитних історій, якщо з'ясовується, що він був оформлений нечесним чином.

У багатьох банках і МФО є спеціальне обладнання, яке дозволяє відстежити шахрая. Саме з цієї причини під час оформлення заявки клієнтів завжди попереджають про відповідальність у випадку зазначення неправдивих відомостей.

У деяких випадках заяву потерпілого про те, що на нього нібито оформили мікропозик, є хибним. Недобросовісні позичальники, які не бажають оплачувати борг, можуть самі подавати подібні заяви і таким чином затягувати час до погашення боргу або зовсім уникати оплати. Справа в тому, що фінансові організації не можуть відразу підтвердити справжність такої заяви, що і затягує весь процес. Щоб вирішити це питання, призначається судове слухання. В обов'язковому порядку проводять експертизу, яка або підтверджує, або спростовує, що кредит був оформлений нечесно.


Поширені схеми шахрайства

Часто можна зустріти фіктивні кредитні організації. Вони нібито пропонують вигідні позики, але насправді тільки збирають паспортні дані позичальників і використовують їх для подальшого оформлення кредитів на їхні імена. Щоб не стати жертвою такого обману і згодом не забивати в пошуковик запит « на мене оформили мікропозик в Україні », користуйтеся послугами тільки перевірених кредитних організацій. Обов'язково перевіряйте наявність свідоцтва про реєстрацію фінансової установи на сайті МФО: якщо такого немає, значить перед вами шахраї, і вам ні в якому разі не варто подавати заявку на позику.

Також радимо вам зайвий раз не публікувати свої паспортні дані на сумнівних інтернет-ресурсах. Заволодівши сканованими копіями вашого паспорта, зловмисники без проблем зможуть подати заявку на онлайн мікропозик і отримати гроші на ваше ім'я.

Нерідко шахраї використовують загублені паспорти своїх жертв, попередньо переклеївши на них фотографії. Така злочинна схема часто не обходиться без участі співробітників кредитних установ. Якщо подібне сталося з вами, обов'язково напишіть заяву в поліцію вказавши, що у вас вкрали паспорт. В такому випадку кредит доведеться оплачувати безпосередньо кредитору або шахраєві ( якщо його зловлять).

На цьому все. Щоб в майбутньому не скаржитися, що на вас взяли кредит без паспорта і уникнути всіх неприємних ситуацій, пов'язаних з цим, радимо вам уважно ставитися до своїх персональних даних. Користуйтеся послугами лише перевірених кредиторів і своєчасно перевіряйте свої пристрої на віруси - і тоді все буде добре! Бажаємо вам ніколи надалі не стикатися з шахраями!

Коментарі 0

Ваш email не буде доступний на сайті