Цей сайт використовує cookie для того, щоб краще задовольняти вашим потребам і щоб ви отримували найкращий досвід взаємодії з сайтом. Це роблять багато хто, але ми говоримо про це відкрито. Якщо ви продовжуєте користуватися нашим сайтом, ви погоджуєтеся з цією політикою про файлах cookie

Дізнатися більше Я розумію

Що таке мікрокредити? Хто їх видає? Чому вони так популярні серед українців?

Що таке мікрокредити? Хто їх видає? Чому вони так популярні серед українців?Мікрокредити з кожним роком стають більш популярними серед українців. З їх допомогою населення швидко вирішує поточні та незаплановані фінансові проблеми - від оплати комунальних послуг до покупки побутової техніки.


Підвищений попит на послугу підтверджують факти:

  1. Щокварталу національний держреєстр поповнюється десятками нових компаній, які пропонують взяти гроші в борг населенню.
  2. За рік, що минає мікрофінансові організації надали більше позик, ніж банки видали споживчих кредитів (кількісно і в грошовому еквіваленті).
  3. Кожен другий дорослий громадянин України хоч раз, але вже встиг скористатися послугами мікрокредітной сектора, а велика частина з них звертаються в МФО систематично.

Мікропозики видаються повнолітнім громадянам за спрощеною схемою при наявності 3-х документів - паспорта, ІПН, банківської карти. Імовірність відмови - мінімальна. Угода укладається протягом 15 хвилин. Відвідувати офіси, вистоювати черги, чекати відповіді на запит клієнтам більше не потрібно. Для отримання коштів необхідний тільки гаджет з виходом в Інтернет і 30 хвилин вільного часу.


Так що ж являють собою мікрокредити? Хто їх видає? На яких умовах? Чому вони так популярні? Чим мікрокредітной організації відрізняються від банків? Як вибрати сервіс для отримання онлайн позики? Про це та багато іншого ви дізнаєтеся нижче у викладеному матеріалі.

Короткий екскурс в історіюМухаммед Юнус. Банкір з Бангладешу є творцем мікрокредитів

Першозасновник, який масово почав видавати мікрокредити, як вважають експерти, є громадянин Бангладешу - Мухаммед Юнус . В кінці минулого століття він вирішив видати кілька десятків невеликих позик представникам малого бізнесу під мінімальний відсоток. У виграші залишилися обидві сторони. Клієнти «залатали дірки» в справах і змогли заробити, Мухаммед отримав додатковий дохід. Через деякий час кредитор обґрунтував власний банк. А в 2006 році він був удостоєний Нобелівської премії за допомогу малозабезпеченим громадянам.


Принцип роботи з населенням в сегменті мікрокредитування підхопили підприємці інших країн, включаючи ЄС, Україна. За лічені роки послуга була адаптована під місцевих споживачів і знайшла великий попит не тільки в державах з поганою економічною ситуацією, але в країнах з високим рівнем доходів і розвитку.

Що таке мікрокредити, де і ким вони видаються?

мікрокредити - це невеликі грошові позики, які надають мікрофінансові компанії населенню «до зарплати», тобто на короткий термін.


мікрофінансові організації
(МФО, МФК, МКК, МКС) - це юридично зареєстровані установи, діяльність яких здійснюється на підставі ліцензії, отриманої в НБУ. Національний Банк України не тільки ліцензує МФК і кредитні спілки, а й контролює їх діяльність. Всі компанії, які функціонують на території України офіційно, заносяться до Єдиного державного реєстру. Завдяки цьому перевірити наявність документів у компанії на право діяльності може кожен користувач мережі.


На відміну від банківського сектора МФО наділені тільки правом видачі кредитів. Ухвалення депозитів, операції з дорогоцінними металами, цінними паперами, відкриття, утримання та обслуговування рахунків в сферу їх компетенції не входять.


В середньому в українських установах мікрофінансового сектора можна отримати від 300 до 15-20 тисяч гривень. Період відстрочки коливається в межах 3-30 днів. Суму, термін дії позики вибирає позичальник самостійно при оформленні заявки, спираючись на умови, які встановлені установою.


Сьогодні більшість сучасних МФО перейшли на дистанційну форму обслуговування клієнтів і працюють через Інтернет цілодобово. Гроші в борг вони надають під фіксовану процентну ставку, яка розраховується щодня. Її розмір встановлюється кожним закладом індивідуально. По Україні цей тариф варіює в межах 0,01-2%. У разі дострокового погашення боргу клієнт істотно заощаджує, так як оплачує відсотки тільки за дні користування кредитом.


Важливо! Через високу конкуренцію на ринку мікрофінансування організації систематично переглядають розміри ставок, поступово знижуючи їх. З метою залучення клієнтів вони влаштовують всілякі акції, розробляють системи заохочень. Практично в кожній компанії сьогодні можна оформити перший позику під 0-0,01%. Частина МФО при погашенні позик роблять знижки новачкам у вигляді 50-200 гривень. Відповідно, якщо клієнт взяв 5000 гривень, повернути йому потрібно 4850-4900 гривень. Такі акції діють тільки при дотриманні встановлених правил. Тому перед підписанням договору необхідно уважно ознайомитися з умовами програми.

Як швидко оформити мікропозик з невеликою переплатою?

Порядок оформлення мікропозик досить простий. Але і тут присутні свої нюанси. Тому, щоб не витрачати час, ви можете скористатися підказками нашого сервісу.

  • Крок 1. Вибір. Вивчіть програми від провідних МФО країни на сторінках нашого сайту, де опубліковані десятки мікрокредитів. Під кожним реченням ми розмістили його основні характеристики: суми, ставки, терміни, вимоги. Наявність таких опцій вам допоможе швидко вибрати два-три варіанти з урахуванням власних потреб. Вибрали? Переходьте до наступного кроку.
  • Крок 2. Оформлення. Здійснюється на сайті МФО. Натисніть на банер «оформити» і система відкриє для вас нове вікно. Тут вам необхідно зареєструватися, заповнити та подати заявку на отримання мікропозик. Поставтеся до заповнення уважно, щоб не допустити помилок.
  • Крок 3. Укладення угоди. Зв'язок між сторонами підтримується за допомогою телефонного та / або електронного зв'язку. Якщо вам схвалили займ, підтвердили це текстовим повідомленням, вам необхідно підписати договір. Введіть комбінацію цифр і букв з наступного листа в спеціально поле на сайті МФО. Після цього угода вважається юридично відбулася. Компанія вам відразу ж перерахує гроші на банківську карту.

Особливості погашення мікропозик

Закрити мікрокредит так само просто, як і оформити його. Зробити це можна кількома способами:

  • Власної картою в особистому кабінеті на сайті МФО. Це оптимальний варіант внесення платежів - гроші перераховуються миттєво і без утримання комісій.
  • Через Інтернет-банкінг - свій чи третьої особи. Для цього знадобляться реквізити кредитора, які можна скопіювати на сайті МФО, в тому числі в ЛК. Кошти надходять відразу ж.
  • Готівкою через мережі терміналів самообслуговування. За посередництво стягується збір, а переклад може тривати до 3-х робочих днів.
  • У касах банків. Операція проводиться протягом 3-х робочих днів, утримується комісія за обслуговування.

Пролонгація - ефективний спосіб уникнення прострочень

Якщо ви не можете закрити борг вчасно, не варто впадати у відчай. Оформіть послугу продовження мікропозик. Опція доступна тим позичальникам, які не допустили прострочень по поточному кредиту. Підключається вона в ЛК після погашення боргу по набіг відсоткам. Умови її дії публікуються в договорі. У більшості компаній послугу можна підключати кілька разів.

Коментарі 0

Ваш email не буде доступний на сайті