Цей сайт використовує cookie для того, щоб краще задовольняти вашим потребам і щоб ви отримували найкращий досвід взаємодії з сайтом. Це роблять багато хто, але ми говоримо про це відкрито. Якщо ви продовжуєте користуватися нашим сайтом, ви погоджуєтеся з цією політикою про файлах cookie

Дізнатися більше Я розумію

Чи можна заразитися коронавірусів через готівкові гроші?

Чи можна заразитися коронавірусів через готівкові гроші?

Багато українців купують готівкову валюту в зв'язку з панікою на біржі, викликаної спалахом COVID-19 (коронавируса) . Виникають резонне питання: «Чи передається коронавірус через гроші?» Деякі ЗМІ закликають використовувати безконтактні засоби оплати замість паперових купюр і монет.

Готівкові гроші, як відомо, покриті різними мікробами. Дослідження показують, що на паперових купюрах можуть зберігатися активні бактерії і віруси, а їх звернення призводить до поширення COVID-19. Згідно Федеральній резервній системі, термін служби різних купюр становить від 4 до 15 років. Це означає, що у них достатньо часу для накопичення коронавируса.

Передается ли коронавирус через деньги?

Що ж потрібно знати про COVID-19 стосовно до готівки?

Всесвітня організація охорони здоров'я стимулює населення до використання безконтактних платежів. Офіційно ВООЗ поки не випускала ніяких попереджень про обмеження або виведення з обігу грошових купюр. Однак представник цієї організації заявив, що люди повинні частіше мити руки, в тому числі після взаємодії з грошима, особливо перед їжею і приготуванням їжі. Він додав, що банкноти бажано тримати якомога далі від особи, але найкраще платити безготівково.

COVID-19 не поширюється, проникаючи через шкіру рук, зазначає Майкл Найт <- доцент медицини в Школі охорони здоров'я Джорджа Вашингтона. «Попадання на руки коронавируса, інших ГРВІ або грипу, призводить до захворювання лише в тому випадку, коли вони заносяться в такі місця, як рот, ніс або очі», - говорить він.

Деякі торговельні організації, зокрема, міжнародна мережа ресторанів KFC ввела заборону на прийом готівки. Продовольча мережа NSW Harris Farm Markets скоротила кількість реєстрів, які приймають готівку в магазині, щоб «знизити ризик передачі між покупцями і касирами», - повідомляє The New Daily.

Лувр в Парижі також не приймає гроші від відвідувачів. Іран закликав своїх громадян припинити використання банкнот. Вважається, що коронавірус може залишатися на поверхні в повністю активному стані протягом, щонайменше, 9 днів. Це включає в себе готівку і всі види інших поверхонь, до яких люди зазвичай торкаються.

Коронавірус, який заразив більше 315 000 чоловік і вбив 13970 чоловік , Найчастіше передається через крапельки, коли заражений кашляє, чхає чи вступає з ким-небудь в тісний контакт. Але не можна виключати ймовірність того, що люди заразилися, якщо торкнуться грошей, який тримав в руках хворий COVID-19.

Представник Федеральної резервної системи зробив заяву, що банки США почали поміщати в карантин долари з Азії і Європи, а регіональні відділення ФРС відкладають валюту на 7-10 днів. Вони роблять це «з-за обережності» і за вказівкою Центрів з профілактики захворювань, сказав представник ФРС.

У Китаї, де зареєстровано більше 81 100 випадків COVID-19 , В лютому банки препрінялі дезінфекцію готівки за допомогою ультрафіолету або методом термообробки, щоб запобігти подальшому поширенню коронавируса. Трохи пізніше санацію грошей почала проводити і Південна Корея. Гроші обробляються банками перед видачею населенню.

Как не заразиться коронавирусом через деньги

Як не заразитися коронавірусів через гроші?

Стає зрозуміло, що в період пандемії COVID-19 слід відмовитися від оплати готівкою . Отримуючи здачу від продавця, ви цілком можете контактувати із зараженими купюрами. Крім того, якщо ви платите безконтактними способами, але не миєте руки після дотику до телефону, кредитній карті, банкомату або платіжного терміналу, ви також схильні до коронавирусной інфекції.

Краща міра, яку ви можете зробити, щоб запобігти поширенню мікробів, - це миття рук. Якщо ваша робота вимагає, щоб ви зверталися з грошима (або будь-який інший потенційно забрудненої поверхнею), важливо мити руки якомога частіше і не торкатися ними особи.

Тим українцям, які працюють касирами, або регулярно мають справу з готівкою на роботі, рекомендується носити одноразові латексні рукавички. Перед прийняттям їжі, вчиненням гігієнічних процедур слід зняти рукавички і ретельно помити руки. В іншому випадку ви просто розповсюджуєте мікроби на своїх рукавичках, а не на руках.

Банкноти вимагають такого ж обережного ставлення, як і будь-які предмети в громадських місцях, яких стосується безліч людей: ручки дверей, панелі в ліфтах і домофонах, поручні в транспортних засобах, перила сходів і ескалаторів в метро і.т.п.

Передача вірусів через гроші з металу та паперу аналогічна іншим підданим зараження особистих речей. Згідно з останніми дослідженнями COVID-19 живе на відкритих поверхнях до 9-10 днів.

У звіті ВООЗ кажуть «Коронавірус життєздатний від декількох годин до декількох днів. Тривалість життя збудника залежить від поєднання зовнішніх умов (типу поверхні, вологості і температури навколишнього середовища) ». Щоб знищити мікроби, захистити себе і оточуючих потрібно протирати поверхні в приміщенні дезінфікуючими препаратами. Звичайно, неможливо обробити антисептиком всі купюри і монети, тому потрібно намагатися захищати себе від контактів з ними.

Коментарі 0

Ваш email не буде доступний на сайті