Цей сайт використовує cookie для того, щоб краще задовольняти вашим потребам і щоб ви отримували найкращий досвід взаємодії з сайтом. Це роблять багато хто, але ми говоримо про це відкрито. Якщо ви продовжуєте користуватися нашим сайтом, ви погоджуєтеся з цією політикою про файлах cookie

Дізнатися більше Я розумію

Всі способи перевірити чи є кредит на людину в 2020 році

Всі способи перевірити чи є кредит на людину в 2020 році

Коли людина бере кредит в банку або МФО то всі дані потрапляють в Бюро кредитних історій (БКІ). Надалі там акумулюється інформація про простроченнях, виданих сумах грошей, ставки та інші операції. Українцям корисно знати, чи є у них борги, так як останні можуть виникнути через помилки операціоніста або шахраїв.

Як дізнатися чи є кредит у людини в Україні

Згідно ст.13 ЗУ «Про організацію, формування та обігу КІ», кожна людина може раз на рік перевірити свою справу в Бюро безкоштовно. Для цього знадобиться ІПН і паспорт, а також копії цих документів, завірені особистим підписом. Під'їхати потрібно в офіс компанії і написати заяву.

БКІ дають виписку протягом двох робочих днів. Порядок отримання даних з реєстру кредитних платників визначається Положенням кожного окремого Бюро в Україні, а їх декілька. Закон говорить, що дізнатися чи є у людини кредит можна безкоштовно, а на ділі без дрібних витрат не обійтися.

Послугу надають для жителів Києва та частково інших міст без оплати і в робочий час. Решті доведеться задовольнятися поштою. А це не тільки витрати на пересилку, а й нотаріальне посвідчення підпису. Розглянемо найбільші БКІ в Україні, а також порядок надання їх послуг.

Українське бюро кредитних історій

УБКИ

Компанія є найбільшою по країні, має розвинений сервіс для інтернет-користувачів.

Ось як дізнатися чи є у людини борги по кредитах в УБКІ:

 1. Відправити смс з текстом «КІ+» і після додати номер свого ІПН. На номер 9033.
 2. Пройти авторизацію на сайті за допомогою мобільного номера телефону та ІПН. На смартфон прийде перевірочний код, який доведеться ввести в віконце при ідентифікації на УБКІ. Відправка СМС тарифікується за максимальними розцінками конкретного оператора. У разі зміни номера з дати останнього платежу по кредитній заборгованості, доведеться спілкуватися зі співробітником установи для перевірки вашої заявки вручну.
 3. Відразу в офісі Дніпра або Києва, взявши з собою паспорт та ІПН.
 4. Надіславши запит через пошту на адресу цих двох міст (дані можна знайти на сайті ubki.ua в розділі «Контакти») - куди ближче за місцем проживання. У конверт вкладіть ксерокопію паспорта, написавши на кожній папірці «Копія вірна» та ІПН + заяву на видачу фінзвіту за отриманими позиками. Все повинно бути завірено нотаріусом.
 5. Через послугу «Кредитний рейтинг УБКІ», заплативши 50 гривень. В цьому випадку можна дізнатися, наскільки ви привабливі як майбутній платник для українського банку. Комісію знімуть з картки за допомогою Liqpay. На сайті все детально розписано з скріншотами.
 6. За допомогою «СтатусКонтроль», коли всього за 45 гривень на місяць можна стежити за всіма змінами в своїй кредитній історії.

До речі, якщо не згодні з інформацією у вашій справі БКІ, то компанія дає можливість внести коментарі розміром 100 слів щодо ситуації, що склалася. Для цього доведеться пройти авторизацію на порталі за допомогою смартфона. Ще в розділі «КІ» - «Реєстр запитів» є записи про те, коли і хто перевіряв вашу кредитну історію.

Більше інформації про Українське бюро кредитних історій

Міжнародне Бюро Кредитних Історій

МБКИ

Компанія теж пропонує інформацію онлайн, але не безкоштовно, а за 25 грн. На сайті credithistory.com.ua потрібно з головної сторінки перейти в розділ «Позичальникам» - «КІ» - «Отримання КІ». Реєстрація не знадобиться, достатньо заповнити формуляр замовлення, вказавши ПІБ українською мовою, дату народження, ІПН + приклавши до заявки 1-2 сторінку паспорта + з реєстрацією, ІПН. Файли в форматах .jpg, .gif і .pdf розміром від 20Кб до 500кб. Додаємо e-mail і свій мобільник, згода на обробку даних, проставивши галочку в порожньому квадратику.

Далі послуга доступна через пошту, але, як і в випадку з УБКІ, потрібно завірити документи нотаріально. Безкоштовно дізнатися інформацію можна тільки в київському офісі в робочий час. Прискорити процедуру обіцяють всього за 100 гривень, тоді відповідь дають кур'єром.

Більше інформації про Міжнародний бюро кредитних історій

Перше всеукраїнське бюро кредитних історій

ПВБКИ

Компанія у вівторок і четвер в Києві приймає всіх бажаючих для уточнення КІ. Детально ознайомитися з контактами фірми можна на сайті www.pvbki.com. При бажанні запит можна направити і поштою, але для початку слід пройти реєстрацію на сайті, щоб переконатися, що така є в архіві.

Важливе значення для компанії є правильність вказівки в заявці на перевірку даних індексу і адреси проживання. Після цього слід сплатити 60 гривень за відправку листа. Для тих, хто брав чи планує брати позики в ОТП, Райффайзен банку Аваль і Юнекс, можна отримати доступ до КІ цілодобово. Для цього в офісі цих організацій слід пройти ідентифікацію, оплатити послугу (для кожного банку комісія своя), а після протягом 2-х робочих діб вишлють логін і пароль від ПВБКІ.

Більше інформації по Першому всеукраїнському бюро кредитних історій

Як дізнатися, чи є кредити на іншу людину

Фінансові установи дозволяють видавати дані про КІ інших людей при дотриманні певної процедури і умови пред'явлення таких документів:

 • нотаріально завірена довіреність;
 • копії ІПН та паспорта людини, чиї відомості повинні вдатися до розголосу.

Тільки тоді подачу заявка на отримання КІ може зробити довірена особа, а не сам позичальник особисто. Тоді і заяву на надання інформації посередник пише від свого імені в присутності співробітника Бюро.

Як бути з чужими кредитами

Как быть с чужими кредитами

Для отримання невеликої суми грошей шахраям досить паспорта (навіть копії) і номера мобільного телефону.

Якщо відразу стало зрозуміло, що з'явилась позика, яку ніхто не брав, потрібно діяти:

 1. Підійти в банк, де виявився кредит, дізнатися номер і дату договору.
 2. У поліції написати заяву про шахрайство, описавши всю ситуацію. Якщо раніше був загублений паспорт, потрібно докласти документ про це.
 3. Взяти корінець про те, що ваше прохання було прийнято правоохоронними органами.
 4. Просити в відділенні копії документів у справі.
 5. Скласти претензію в двох примірниках про незаконне кредитування + запросити дані з камер спостереження. На одному екземплярі вимагати поставити штамп і дату прийняття.
 6. Провести почеркознавчу експертизу, хоча зазвичай поліція сама таким займається. Уточніть у вашого слідчого цей момент, так як послуга недешева.
 7. Дочекатися відповіді банку протягом місяця.

Всі отримані дані від відділення, включаючи експертизу почерку та відеозаписи потрібно дати поліції. При цьому юридичному відділу кредитної організації доведеться або співпрацювати з «позичальником» під час розслідування, або взаємодіяти з ним через суд. Дебати допоможуть виправити КІ, якщо кредитор не бажає проводити розслідування. В кінці співпраці з банком, слід отримати лист про відсутність у нього претензій по відношенню до позичальника. В майбутньому це дозволить убезпечити свою репутацію.

Восени 2009 року Президент України Ющенко В.А. підписав указ про заборону перетинати кордон країни, якщо є прострочення. Багато питань було про те, якщо у людини є кредит чи випустять за кордон чи ні. Нормативний акт стосується лише неплатників, і тільки в тому випадку, якщо самі банки ініціюють в судовому порядку заборону на виїзд фізосіб. З'ясовується така ситуація зазвичай тільки на митниці. Масових заборон поки від кредитних організацій немає, але установи періодично висилають дані прикордонникам по своїх боржників.

Коментарі 0

Ваш email не буде доступний на сайті